Ufuk Küçükali 6 Takipçi | 0 Takip

OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANMA, GÜVENLİ SÜRÜŞ VE PARK ETME EĞİTİ

2015-03-18 16:24:00

DİREKSİYON DERSİ:

OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARLA TEKNİK SÜRÜŞ  VE PARK ETME EĞİTİMİ / UKADA

 

HAFTAİÇİ VE HAFTASONU 7 GÜN 07:00 / 21:00 SAATLERİ ARASI ÖZEL DİREKSİYON DERSİ ALABİLİRSİNİZ.

 

Uzm. Dir. Öğr. UFUK KÜÇÜKALİ: 0 532 396 70 68

OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI: 2012 MODEL HYUNDAİ YENİ İ20

 

SADECE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARI TRAFİKTE KULLANMA VE PARK ETME DERSLERİ. BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDEN İLERİ SÜRÜŞ SEVİYESİNE KADAR EĞİTİMLERİN TAMAMI.

 

DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS ÜCRETİ

Otomatik Vitesli HYUNDAİ İ20 aracımızla direksiyon eğitimi.

DİKKAT İNDİRİM!!! 1 Ders 50 dakikadır. Ücreti: 50. TL. dir.

Not: Bir seansta kesintisiz iki ders yapılır.

OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANMA, GÜVENLİ SÜRÜŞ VE PARK ETME EĞİTİMİ DERS ÜCRETİ 50 TL. DİR.

UYGUN ÜCRET, KALİTELİ EĞİTİM

DERS KALİTESİNDEN VE SÜRESİNDEN ÖDÜN VERMİYORUZ.

UFUK KÜÇÜKALİ’ DEN BİREBİR EĞİTİM ALACAKSINIZ.

 

ÖZEL DİREKSİYON DERSİ OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARIN İSTANBUL ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNDE KULLANMA EĞİTİMLERİ / 7X24 DİREKSİYON DERSİ

 

KALİTE KONFOR GÜVEN VE GÜÇ OTOMATİK VİTES HYUNDAİ YENİ İ20

DİKKAT EĞİTİM ARACI ÇOK ÖNEMLİDİR. TRAFİKTE KENDİNİZİ, SEVDİKLERİNİZİ VE BAŞKALARINI RİSKE ATMAYIN, GÜVENİLİR OLMAYAN ESKİ ARAÇLARLA EĞİTİM ALMAYINIZ.

OTOMATİK DİREKSİYON DERSİ EĞİTİM ARACIMIZ

FULL OTOMATİK VİTES 2012 MODEL HYUNDAİ İ20 ABS EBD BAS ARACIMIZLA VERİLMEKTEDİR.

DİKKAT ARACIMIZ FULL KASKOLUDUR.

Arkadaşlar; Otomatik vitesli araç kullanmak ayrı bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Uluslar arası deneyim, 16 Yıllık tecrübenin yanında, Japonya’ da 45 günlük eğitim. Kazakistan, Özbekistan, Makedonya, Gürcistan, Suriye, Ürdün, Suudi Arabistan ve Irak’ ta bulunan, Türkiye’ den sattığımız Japon ve Amerika ( ABD ) patentli 4X4 arazi taşıtları, özellikle otomatik vitesli araçların teknik detayları ve fiili olarak kullanma eğitimlerinin verilmesi.  

Otomatik vitesli aracınızla çok kısa zamanda trafiğe; sorunsuz, kendinizden emin, kafanızda soru işareti kalmadan, kendinize, sevdiklerinize ve başkalarına zarar vermeden çıkmak için ihtiyacınız olan tüm eğitimleri başlangıç seviyesinden, ileri sürüş seviyesine kadar eksiksiz olarak veriyorum.

Direksiyon dersi, sadece araba sürme, teknik eğitimiyle sınırlı değildir. Teknik sürüş eğitimlerinin yanında öğrencinin, trafiğe sosyo-psikolojik açıdan da hazır hale gelmesi için ihtiyacı olan eğitimleri, derslerimiz esnasında tam ve eksiksiz olarak veriyoruz.

Trafik insan hayatı içinde var olan sosyal yaşam kültürüne, araba sürmeyle başlayan tamamen farklı bir ek kültürdür. Trafik kültürü, trafikte sosyalleşmeyle başlar.

Araç kullanmaya ilk defa başlayan öğrencilere, bu süreçte doğru trafik kültürünün verilmesi daha sonra insanların trafik canavarı olmasının önüne geçmenin ilk adımıdır.

Direksiyon derslerinde direksiyon, fren, gaz gibi teknik derslerin yanında öğrenci için yeni bir sosyal yaşam kültürü olan, trafik kültürüne hazır hale gelmesi için, gerekli trafikte birlikte yaşam psikolojisi eğitimini de veriyoruz. Bu eğitim, teknik eğitim kadar önemlidir.

İnsan hayatı paha biçilmez değerdedir. Trafikte, her hangi bir, aksi durumun, telafisi olmayan sonuçlar doğuracağını çok iyi biliyoruz. Trafiğe çıkmaya hazır olmayan öğrenciye kesinlikle hazırsın demiyoruz. Bu demek değildir ki dersler çok uzun sürüyor. Makul sürede, sitede anlatılan direksiyon ders seviyeleri sonucunda trafiğe çıkarmayı garanti ediyoruz.

Derslerim; Doğru, emniyetli araç kullanma ve sürüş tekniklerini içermektedir. Aktif şehiriçi trafiğinde, kavşak yollarda, dönüşlerde, sahil yolu, Bağdat caddesi, minibüs yolu,  E-5 ve gerekirse E-6 da uygulamalı olarak vermekteyim.

Şehiriçi yoğun trafikte araç kullanma, otomatik vitesli araçla dik rampada geri kaymadan kalkış, trafiği okuma, çoklu bakış, geri gitme tekniği ve özellikle park etme eğitimlerini alarak kısa zamanda trafiğe çıkabilirsiniz.  

Ayrıca; EASYTRONIC, MULTIMODE, MMT, ASM, AMT, SMG, CVT, DSG, I-SHIFT, DUALOGIC, SPEEDGEAR, SENSODRIVE, YARI OTOMATİK ŞANZIMAN, OTOMATİKLEŞTİRİLMİŞ MANUEL ŞAMZIMAN VE FULL OTOMATİK Araçları kullanma direksiyon dersleri yanında;

Manuel-triptronik, Otomatik-triptronik şanzımanlar arasında ki farklar, otomatik aracınızı manuel moda kullanma eğitimlerini tam ve eksiksiz olarak veriyorum. Manuel-triptronik araçları, özellikle yoğun trafikte, manuel moda kullanmak çok önemli ve gereklidir. Aksi durumda debriyaj sistemi hasar görebilir.

 

 

 DİREKSİYON DERSLERİ

1 –Bir ders 50 Dakikadır. Not: Bir seansta kesintisiz iki ders yapılır.

2 –Ders başlamadan önce öğrenciye, haftalık ders günleri ve saatleri bildirilir.

3 –Öğrenciye, direksiyon eğitim seviyesine göre hazırlanmış konulu ders programı verilir.

4 –Direksiyon dersleri, ders programına uygun olarak yapılmaktadır.

5 –Derslerin tamamı şehir içi trafiğinde olmaktadır. ( İlk ders yoğun olmayan yollardadır.)

6 –Programa uygun olarak yapılan eğitimin, teorik ders notları öğrencilere verilmektedir.

7 –Güzergahlarımız içinde bulunan öğrencilerin, direksiyon dersleri, istedikleri yerde başlar ve yine güzergahlarımız içinde istedikleri yerde biter. Veya adreslerinde başlayıp, adreslerinde bitirilir.

8 –Güzergah dışı öğrencilerin dersleri genel olarak, Kadıköy, E5 Metrobüs, Kadıköy İskele, Bostancı deniz otobüsü, Kozyatağı Carrefour, Kadıköy Tepe Naitilus, Akasya AVM veya Göztepe Soyak Migros’ un önünde başlar. Ayrıca, dersler güzergahlarımız içinde başlayıp, yine güzergahımız içinde bitirilebilir.

9 –Güzergahlarımızın haricinde öğrencinin isteği üzerine adresinden alınması ve bırakılması durumunda 15 km. ye kadar ders ücretine 10.TL+ ( 15 km. den sonra her km. başına 75. Krş. ) yol ücreti eklenir.

10 –Dersler genel olarak, öğrencinin muhtemel araç kullanacağı yer ve yollarda yapılır.

 

İsteğiniz doğrultusunda, başlangıç seviyesinden sonra kendi aracınızla da eğitim veriyorum.

Otomatik araç kullanma direksiyon dersleri, başlangıç seviyesinden sonra, varsa; Öğrencinin kendi aracıyla yapılması daha uygundur.

 

DİREKSİYON EĞİTİMİ SEVİYELERİ

1 - BEGINNER / BAŞLANGIÇ SEVİYESİ DİREKSİYON EĞİTİMİ 

2 - ELEMENTARY / TEMEL SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ 

3 - INTERMEDIATE / ORTA SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ

4 - ADVANCED / İLERİ SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yeni başlayacak arkadaşlar genel olarak beş veya altı ders sürecek olan, ilk iki kurluk eğitim sonucunda kendi başlarına trafiğe çıkacak seviyelere gelebilirler.

 

DİREKSİYON EĞİTİMİ SÜRELERİ

Beginner / Başlangıç seviyesi direksiyon eğitimi süresi 6 Ders, 2 veya 3 Seanstır.

Elementary / Temel seviye direksiyon eğitimi süresi 6 Ders, 2 veya 3 Seanstır.

Intermediate / Orta seviye direksiyon eğitimi süresi 10 Ders, 5 Seanstır.

Advanced / İleri seviye direksiyon eğitimi süresi 10 Ders, 5 Seanstır.

Not: Öğrenmek kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Ders süreleri, tamamen tecrübelerden yola çıkılarak verilmiştir. Herkesin farklı becerileri olduğu gibi, algılama ve uygulamalarda da farklılıklar olabilir. Bu durumu, her zaman göz önünde bulundurunuz. Seviyelerin ders süreleri, öğrencinin kendi direksiyon seviyesine, trafik tecrübesine, daha önce az da olsa araç kullanıp kullanmadığı durumuna göre değişebilir.

 

PARK ETME EĞİTİMİ

FORMÜLLERİYLE PARK ETME EĞİTİMİ TEKNİKLERİ

Araç kullananların genel sorunu olan park etme tekniklerinden;

1-Kaldırıma paralel iki araç arasına geri manevra yaparak park etme

2-Kaldırıma dikey iki araç arasına geri manevra yaparak park etme

3-Kaldırıma dikey iki araç arasına önden girerek park etme

4-Kaldırıma 45 derece açılı iki araç arasına önden girerek park etme

5-Otoparklarda, alışveriş merkezleri kapalı dar park alanlarında iki araç arasına geri manevra yaparak park etme tekniğini ve varsa; Öğrencinin kapalı garajına park etmeyi formülüyle birlikte kısa zaman da öğretiyorum. Kendi yazmış olduğum formülleri uygulayarak, kısa zamanda park etmeyi öğrendiğinizde; Park etmek hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı… Diyeceğinizden emin olabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ NOT: Park etme eğitiminizi eksik almayınız. Oto gaz yakıt sistemli araçlar AVM lerin kapalı otoparklarına girmeleri yasaktır. Eğitim aracınızda bu durumu kontrol ediniz. Bire bir park etmek önemlidir. Benzer park değil, bire bir park eğitimi alınız. Kendi aracınızı park edeceğiniz yerlerde, kesinlikle park çalışınız.

 

Örnek formül:1 – KALDIRIMA PARALEL İKİ ARAÇ ARASINA GERİ MANEVRA YAPARAK PARK ETMENİN FORMÜLÜ: B=A&C (DR 1’15’’) B-0,50 (DL 1’15’’=0) B-0,50 (DL 1’15’’)B-0,50. A=B=C

 

FORMÜLLERİYLE PARK ETME TEKNİĞİ DERSLERİ

1– Bir ders 50 Dakikadır. Not: Bir seansta kesintisiz iki ders yapılır.

2 – İlk derste öğrenciyle beraber karar verilen, ders günleri ve saatleri teyit edilir.

3– Öğrenciye, formülleriyle park etme tekniği ders programı verilir.

4– Park etme teknikleri eğitimi, ders programına uygun olarak yapılmaktadır.

5– Formülleriyle park etme eğitiminin, teorik ders notları öğrencilere verilmektedir.

6– Park etme dersleri; Hayali, benzer,  varsayım üzerine, iki duba arasına, olabilir ve olasılıklar üzerine yapılmaz. Bire bir trafikte ve öğrencinin kendi park edeceği yerler olan özel park yeri, site içi, avm, market, cadde ve sokaklarda uygun park yerlerine park ederek yapılır.

7– Park etme eğitimleri genel olarak, öğrencinin adresinde başlayıp yine aynı yerde biter. Aşağıda belirtilen güzergahlar içinde olan öğrenciler için geçerlidir.

8 –Güzergah dışı öğrencilerin dersleri genel olarak, Kadıköy, E5 Metrobüs, Kadıköy İskele, Bostancı deniz otobüsü, Kozyatağı Carrefour, Kadıköy Tepe Naitilus, ve Göztepe Soyak Migros’ un önünde başlar. Veya güzergahlarımız içinde, öğrencimizin önereceği yerde başlayıp, yine güzergahımız içinde bitirilebilir.

9 –Güzergahlarımızın haricinde öğrencilerin isteği üzerine adresinden alınması ve bırakılması durumunda 15 km. ye kadar ders ücretine 10.TL+ ( 15 km. den sonra her km. başına 75. Krş. ) yol ücreti eklenir.

10 –Dersler genel olarak, öğrencinin muhtemel araç kullanacağı yer ve yollarda yapılır.

Park etme dersleri genellikle öğrencinin kendi aracıyla verilir.

Not: Öğrencinin kendi aracı yoksa dersler, eğitim aracımızla yapılır.

 

OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI BİLGİLERİ

Başlangıç seviyesinde bir öğrenciye, otomatik vitesli araç kullanma eğitimlerine aşağıda özellikleri yazılı olan tam otomatik aracımızla başlıyoruz. Daha sonra varsa kendi kullanacağı araçla devam ediyoruz.

 

FULL OTOMATİK VİTES 2012 MODEL HYUNDAİ İ20 1.4 16 V. DOHC CVVT 100 BG. BenzinliABS, EBD, BAS Fren sistemleri, İmmobilizer, Manuel Klima, Yükseklik ayarlı elektrik destekli Hidrolik direksiyon ESP, Çift hava yastığı, Elektrik kumandalı ön ve arka camlar, Aktif gergili yükseklik ayarlı emniyet kemerleri, Tüm yolcular için emniyet kemeri takma uyarı sistemi, Sürücü tarafı güvenlik camı, Uzaktan kumandalı merkezi kilit, Full fonksiyon alarm, Radyo, CD, MP3 Çalar, AUX Girişi, USB Bağlantısı, Dijital bilgi ekranı, Arka silecek ve arka sis lambası, Arka Park sensörü özellikleri yanında Tepe lambası, Sağ tarafta Noter onaylı tam fonksiyonlu emniyet pedalı olan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ nden eğitim aracı onaylı, son model sıfır km. aracımızla vermekteyiz.

 

İ20:FULL OTOMATİK, İ20: EMNİYET, İ20: KALİTE, İ20: KONFOR İ20: GÜVENLİK ABS EBD BAS

Oto gaz yakıt sistemli araçlar AVM lerin kapalı otoparklarına girmeleri yasaktır. Eğitim alacağınız araçta bu durumu kontrol ediniz.

Otomatik vitesli araçlar manuel vitesli araçlar gibi değildir. Her markanın kendine özgü otomatik şanzımanı vardır. Bu yüzden varsa, Başlangıç ( Beginner ) seviyesinden sonra eğitimlerin öğrencinin kullanacağı aracıyla devam etmesi çok önemlidir.

Örneğin, Toyota' nın Otomatik Multimode ( MMT ), Opel' in Otomatik Easytronik şanzımanı ile Wolkswagen’ in full otomatik tiriptronik şanzımanı arasında kullanımla ilgili olarak büyük farklar vardır. Eğitimi kullanacağınız kendi aracınızla almanız daha sonra problem yaşamamanız için çok önemlidir.

 

Not:Kendi otomatik vitesli aracı olmayan öğrencilerin dersleri, eğitim aracımızla devam ediyor.

 

Dikkat:Kesinlikle manuel vitesli araçla otomatik araç kullanma eğitimi almayınız. Otomatik araç kullanacaksanız, manuel araçta gereksiz yere debriyaj vites ve gaz arasında sıkışıp kalırsınız.

Dikkatinizi, araç kullanmaya değil vites değiştirmelere yoğunlaştıracağınız için öğrenme süreciniz olumsuz yönde uzayacaktır. Daha sonra otomatiğe geçtiğiniz zaman da, otomatik vitesli araca acemi olacağınızı unutmayınız. Otomatik vitesli araç kullanma eğitimi otomatik vitesli araçla verilmelidir ve alınmalıdır.

Manuel araçla otomatik araç eğitimine başlamanız, sizi fazladan zahmete sokar, vakit ve nakit kaybettirir.

 

Otomatikten hiç anlamayan, işin eğitimini almamış, P, R, N, D, L, M, Overdrive gibi otomatik terimlerinin ne olduğunu bilmeyen, otomatik araba kullanmadan eğitimini vermeye çalışan kişilerden uzak durunuz. Size faydadan çok zararları dokunur. Otomatik araç kullanmak ve eğitimini vermek ayrı bilgi ve tecrübe gerektirir. Otomatik araç kullanma eğitimlerini, konunun uzmanından almanız kendi menfaatiniz icabıdır.

 

DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS ÜCRETİ

Otomatik Vitesli HYUNDAİ İ20 aracımızla direksiyon eğitimi.

1 Ders 50 dakikadır. Ücreti: 50. TL. dir.

Not: Bir seansta kesintisiz iki ders yapılır.

 

DİREKSİYON DERSİ ÇALIŞMA SAATLERİM

Hafta içi: Pazartesi, Salı, Çarşamba, perşembe ve cuma tam gün.

1. Ders : 07:00 / 09:00
2. Ders : 09:00 / 11:00
3. Ders : 11:30 / 13:30
4. Ders : 14:30 / 16:30
5. Ders : 17:00 / 19:00
6. Ders : 19:15 / 21:15

Hafta sonu: Cumartesi ve Pazar tam gün

1.Ders :  09:00 / 11:00
2. Ders : 11:30 / 13:30
3. Ders : 14:30 / 16:30
4. Ders : 17:00 / 19:00
5. Ders : 19:15 / 21:15

DİREKSİYON DERSİ MUHTEMEL ÇALIŞMA GÜZERGAHLARIMIZ

Ben, Kadıköy / Bostancı’ da ikamet ediyorum.
Kadıköy, Üsküdar,  Libadiye, Acıbadem, Kısıklı, Suadiye, Şaşkınbakkal, Bostancı, Göztepe, Caddebostan, Fener yolu, Fenerbahçe, Erenköy, Tüccarbaşı, Kuyubaşı, Kozyatağı, İçerenköy, Ataşehir, Batı Ataşehir, Kayışdağı, Bakkalköy, Yeditepe Üniversitesi, Küçükyalı, Maltepe, Fındıklı, E5, E6, Minibüs yolu, Bağdat caddesi ve özellikle sizin araç kullanacağınız muhtemel yollar olacaktır.  

 

Eğitime başlamak ve ders programı yapmak için: 0 532 396 70 68 den arayabilir. 

 

E-mailime,( ukucukali@gmail.com veyaukucukali@hotmail.com  ) bilgi bırakabilirsiniz.

 

Daha detaylı bilgilere kişisel web sitelerimden ulaşabilirsiniz:http://www.ufukkucukali.com , http://www.otomatikdireksiyondersi.com, http://ukucukali.wordpress.com/vehttp://ufukkucukali.blogcu.com

 

HAYATINIZIN,  HER KARESİNDE SAĞLIK, MUTLULUK VE BAŞARI DİLEKLERİMLE;

 

İşletme Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Makine Teknik Mezunu

 

U.S.Amerika Driving University. Traffic Safety Course / Trafik Güveliği Kursu’ mezunu.

Uluslararası Geçerliliği Olan, Driving University Sertifikalı Trafik ve Sürücü Güvenliği Uzmanı.

 

Milli Eğitim Bakanlığından Sertifikalı Direksiyon, Motor, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmeni

 

İleri (Güvenli ve Ekonomik) Sürüş, Park Etme Teknikleri eğitim uzmanı

 

Satış Sonrası Hizmetler Yedek parça ve Servis Garanti Uzmanı

 

Kadıköy Kuşdili / Altıyol Işıklar M.T.S.K / Ufuk KÜÇÜKALİ Direksiyon Akademisi Eğitim Uzmanı

 

UKADA / Türkiye’ nin ilk Direksiyon ve Trafik Eğitim Kochu

 

Ufuk KÜÇÜKALİ

 

DİKKAT YASAL UYARI:Site de yayınlanan yazıların bütün hakları Ufuk Küçükali adına saklıdır.

Telif hakkı kanunlarına göre yazıların bir kısmını veya tamamını kaynak göstermeden izinsiz kopyalamak, yayınlamak ve sitelerde kullanmak yasal olarak suçtur. İzin almak ve link vererek yazıları kullanmak için arayabilirsiniz. Kuşdili Sürücü Kursu / Ufuk Küçükali Direksiyon Akademisi 1996

0
0
0
Yorum Yaz